Dalin pamjet që të rrëqethin shpirtin ku dha shpirt vajza shqiptare!

Një ak si dent i rëndë me p as ojë vde kjen e dy personave ka ndodhur në Lushnje, ku një makinë, duke dalë jashtë rruge nga ura, përfundoi në një kanal. Ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e djeshme në vendin e quajtur kthesa e Bubullimës, në Kolonjë, pikërisht në rrugën Lushnjë – Fier.

EMRI/ Aksidenti i rëndë në Lushnjë, zbardhet identiteti i një prej viktimave – Top Channel

Burimet nga vendi i ngjarjes tregojnë se një automjet tip “Toyota” ka dalë nga rruga duke u për mbysur në kanalin në anë të rrugës.

Kanë qenë dëshmitarët ata që kanë shkuar për t’u ardhur në ndihmë personave që ndodheshin në mjet, kur kanë parë që aty ndodheshin dy persona që e kanë pasur të pamundur të dalin. Dëshmitarët i kanë thënë Po li cisë së automjeti, pasi ka humbur kontrollin, është r rëzuar në kanal duke u kthyer për mbys, çka nuk u ka dhënë asnjë mundësi që të shpëtojnë.

Si pasojë kanë humbur jetën Xhezmi Oshafi, 68 vjeç, i cili mësohet të ketë qenë taksist, banues në Berat dhe 22- vjeçarja, Aurora Basha, e cila ka qenë pasagjere.