Dardan Molliqaj: Një dijeni se Albin Kurti është sikur Erdogani

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj thotë se kreu i VV’së, Albin Kurti, i mash troi qytetarët e Kosovës.

Molliqaj thotë se ai përdori argumentin se qytetarët janë të vj edhur, andaj janë të varfër, teksa argumenton se e vërteta është ndryshe, shkruan Gazeta Express.

Kreu i PSD’së shtoi se partitë populiste si VV po fitojnë në shumë vende me mbi 50% të votave. Ai këto deklarime i bëri në Top Channel.

“Albin Kurti i ka mash truar qytetarët, sepse u tha që janë të varfër sepse janë të v jedhur. Qytetarët në të vërtetë janë të varfër për shkak të pabarazisë në Kosovë. Partitë populiste si Vetëvendsoje po fitojnë shumë dhe asnjë nuk është nën 50%, shikoni Erdoganin”, deklaroi ai. /Gazeta Express