Deputetja e njohur Gjermane ”DRIDHË” Ballkanin me fjalimin e fundit për Albin Kurtin

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon ka komentuar fitoren e liderit të Lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në një interv.istë për gazetën gjermane “Die Wochenzeitung”, Cramon ka vlerësuar lartë Kurtin duke thene se nuk bënë asgjë për përfitime ekonomike, përcjell Insajderi.

“Më ka bërë përsht,typje që ai një pro politikan për nga bindja dhe nuk bënë asgjë për përfítime ekonomike”, ka thënë Cramon.

Lëvizja Vetëvendosje ka dal e para në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e 14 shkurtit duke marr 47,85 përqind të votave.