Deputetja e VV’së: Meliza ti kishe “tru peshku”


Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, i ka reaguar Ministres së Punëve të Jashtme, Meliza Haradinajt-Stubllës, e cila i bëri thirrje Vetëvendosjes që të mos e përdorin emërtimin “Republika e Serbisë”, duke iu referuar letrës që kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, ia ka dërguar Presidentit Joe Biden, raporton Express.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Pacolli ka thënë se Ministrja ka “tru peshku” dhe se e njejta ka harruar se që nga dita e parë që kur ka marr postin e deri më dje nuk ka bërë as edhe një përpjekje të vetme që shteti i Kosovës të përfaqësohet me fjalën Republikë dhe me simbolet shtetërore.

Ja postimi saj: