Dëshmitari tregon detaje të reja: Kryeministrin e kapën nga krahu dhe e kanë nxjerrë jashtë nga aeroplani

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të reja nga incidenti i kryeministrit Rama të ndodhur në avionin e Lufthansa-s gjatë fluturimit nga Gjermania për në SHBA, ku ky i fundit u detyrua të nxirrej jashtë nga avioni për shkak të mosvënies së maskës.

Përmes një postimi në facebook Berisha ka publikuar mesazhin e ardhur nga një dëshmitar në vendngjarje, i cili pohon se Rama është nxjerrë me forcë nga avioni.

Postimi i Berishës: