“Dilni nga shtëpia”, një burrë rr’ah gruan e pesë fëmijët e tij në Ferizaj

Rreth orës 04:20, një grua në fshatin Dubravë të Ferizajt, ka raportuar se ndaj saj dhe pesë fëmijëve të saj është përdorur dh unë nga ana e bashkëshortit duke i kërc ënuar me a rmë dhe duke kërkuar që të largohen nga shtëpia, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu ka bërë të ditur Polícia Rajonale në Ferizaj përmes një komunikate për media.

“Njësitet polícore kanë ndërmarrë veprímet e duhura polícore dhe gjatë bastísjes në shtëpinë e të d yshuarit A.D. (m/Kosovar 46 vjeç) kanë gjetur dhe konfískuar pesë r evole modele dhe kalíbra të ndryshme, dy g ranata dore, një elektrosh ok dhe pesë thíka”, thuhet në komunikatë.