Djaloshi nga Kosova “çuditë“ Zvicrën, policia e kap duke vozitur në shpejtësi marramendëse


Një tjetër kosovar ka bërë bujë për shkelje të rregullave të shpejtësisë në rrugët e Zvicrës.

Kosovari 33-vjeçar është kapur nga policia e Aargaut të dielën pasdite duke drejtuar veturën Audi me shpejtësi 174 kilometra në orë në një rrugë ku shpejtësia maksimale e lejuar është 80 kilometra në orë, raporton “Aargauer Zeitung”.

Ai po drejtonte veturën në rrugën mes Seengenit dhe Egliswilit.

Gjatë kontrollit është konstatuar se kosovari e kishte tashmë patentshoferin e pezulluar.

“Pak pas orës 14:00 është kapur nga radari një Audi me shpejtësi 174 kilometra në orë. Policia e ndaloi veturën, e cila po drejtohej nga një kosovar 33-vjeçar.

Pasi që ai po e drejtonte veturën me një shpejtësi të dënueshme, u aktivizua prokuroria. Është hapur procedurë ndaj 33-vjeçarit dhe është marrë vetura e tij. Në fund u konstatua se ai e kishte patentshoferin e pezulluar”, thuhet në njoftimin e Policisë Kanonale të Aargaut.

Pak ditë më parë një tjetër kosovar bëri bujë në Zvicër për shkelje të shpejtësisë.

Related Posts

A Lowly Shepherd Is Able To Get The Better Of A Yuppie Stranger

A shepherd was herding his flock in a remote pasture when suddenly a brand-new BMW advanced out of the dust cloud towards him. The driver, a young…

A Little Girl Explains The True Meaning Of Her Simple Dress

“Do you like my dress?” A little girl asked of a woman passing by. “My mommy made it just for me,” she said with a tear in…

Woman Wins $350 Million Dollar Powerball, Decides To Share New Wealth With Veterans Who Need It

Most of us have a list ready with the things we would do if we ever win a Powerball lottery. But one recent winner in Iowa surprised…

Are you quick enough to spot all the differences in 23 seconds? Try now!

The image shared above shows two men reading the newspaper in the bed. There are 7 differences between the two men reading newspaper pictures. Are you quick…

Woman Defends Her $130 Engagement Ring After Sales Clerk Says It’s “Pathetic”

In November 2016, Ariel Desiree McRae’s post on Facebook went viral. She was defending her $130 engagement ring after a jewelry store employee made a negative comment…

Miley Cyrus’ Sister Turns Heads Over ‘Inappropriate’ Outfit During Performance

Photo Credit: Entertainment Tonight Note: we are republishing this story, which originally made the news in October 2020, in light of recent reports that show more and…