Djaloshi nga Kosova po ikte nga policia me makinë të vjedhur në Zvicër, Ja çka i ndodhi !!

Në kantonin e Cyrihut, katër të rinj kanë pësuar një aksídent në një makinë të v jedhur ndërsa po iknin nga policia.

Shoferi 18-vjeçar është a rrestuar të premten pas íncídentit, shkruan polizeinews.ch.

Dy pasagjerë u dërguan në spítal, me lëndíme të lehta. Makina ka p ësuar d ëme totale.

Sipas një deklarate nga polícia e kantonit të Cyrihut, shoferi i makinës kishte provuar të ikte nga një kontroll polícor në Wermatswil.

Pas një ngarjeje të gjatë të makinës në autostradën A15, makina u shmang nga autostrada në Uster dhe u pvërplas në mburojat prej guri të një rrethrrotullimi me shpejtësi dukshëm të tepruar, transmeton albinfo.ch. E gjithë kjo ka ndodhur rreth orës 3:30 të mëngjesit.

Shoferi 18 vjeçar nga Kosova nuk kishte patentë shoferi. Përveç kësaj, makina ishte v jedhur më parë në Zvicrën Qendrore, thotë një zëdhënës i polícisë. Të tre udhëtarët ishin të rinj mes moshës 14 dhe 17 vjeçare, nga Kosova dhe Serbia.