Djaloshi nga Prishtina i infektuar me Covíd shëtit lirshëm nëpër qytet, Por ja çka i ndodh


Një person është ndaluar dje në Prishtinë, pasi i njëjti ka rezultuar pozítiv për COVíD-19 dhe ka thyer vetëízolimin, shkruan GazetaBlic.

Siç ka njoftuar Policia, me vendim të prokurorit i dy shuari është përcjellë në shtëpinë e tij, derisa, rasti shkon në procedurë të rregullt.

“Lagjja Veternik, Prishtinë 10.11.2020 – 23:30. Njësia polícore ka informuar se ka ndaluar të dysh uarin m/k, i cili ishte i infektuar me vírusin covíd 19.

Me vendim të prok urorit, i dyshuari është përcjellë në shtëpinë e tij dhe rasti shkon në proc edurë të rregullt”, thuhet në njoftim e PK-së./GazetaBlic