E quajtën idiot, reagon sërish i riu: “Babë e axhallarë i kam pasur në UÇK”

Opinionistja Kimete Berisha përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook, ka komentuar protestën e djeshme ku në qendër të kryeqytetit u organizua një marrsh për t’u solidarizuar me viktimat në Lindje të Mesme, saktësisht palestinezët.

Një ndër protestuesit, që doli të jetë aktivist i Vetëvendosjes, shkroi një parullë “Liria jonë nuk është e plotë pa lirinë e popullit palestinez”.

Berisha tha se UÇK’ja ka luftuar për të, e këtij që opinionistja e quan “idiot”, i duket se liria e Kosovës është e pa plotë pa lirinë e Palestinës.

I njëjti ka reaguar duke thënë se e ka pasur në UÇK babain dhe axhallarët e tij.

“Në UÇK e kom pas baben me dy axhët e mi, ski nevojë mem tregu ti mu qka osht UÇK-ja, kur u kon koha kemi dal e kemi luftu si familje per vendin tanë, me ardh puna apet dalim”