E rëndë/ Momenti kur te rroristi v’ret një kalimtar rasti


Sonte në qytetin Vjenës ndodhi një su lm te rrorist, ku deri më tani janë regjistruar shtatë víktíma.

Disa nga te rroristët janë dorëzuar. Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet momenti kur një nga te rroristët qëllon për vde kje një kalimtar rasti, transmeton Indeksonline.

Ambasada e Kosovës në Austri ka bërë thirrje që qytetarët të qëndrojnë në vende të sigurta.

Kurse, Ministria e Brendshme e Austrisë ka kërkuar që qytetarët të shmangin hapësirat publike dhe restorantet./Indeksonline/