E tmerrshme, të moshuarit në Gjakovë po e rrezikojnë jetën duke u paraqitur se “janë gjallë”


Në zyrën e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies sociale në Gjakovë janë mbledhur dhjetëra të moshuar dhe veteranë, të cilët kanë shkuar për t’u paraqitur për marrjen e pensionit, raporton Express

Në videon e siguruar nga Express vërehet se janë krijuar radhë të gjata të të moshuarve dhe veteranëve të cilët po presin pranë Zyrës për Mirëqenie Sociale. Arsyeja e shkuarjes së tyre në këtë zyrë është për t’u paraqitur se janë gjallë, në mënyrë që t’u vazhdohet pensioni. Megjithatë, përveç radhëve të gjata pensionistët nuk po mbajnë distancën fízíke e cila është e obliguar për t’u mbrojtur nga koronavirusi ja VIDJEO:

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…