E turpshme! Hajnat thyejnë Xhaminë në Gjakovë, hoxha publikon pamjet

Është th yer nga h ajnat xhamia me dy minare e njohur si “Xhamia e Qylit” në Gjakovë. R asti ka ndodhur rreth orës 22:00.

Rastin e ka konfirmuar imami i xhamisë Abdurrahman Bejtullahu.

“Personi i panjohur , mbrëmë në mesnatë, ka arritur të hyj në xhamin tonë. Zoti hajr e boftë dhe atë e udhëzoftë”, ka shkruar ai në Facebook.

Hoxha ka publikuar videon ku shihet personi duke kryer v jedhjen.