Ekskluzive: Kadri Veseli dorëzohet në EULEX


Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është dorëzuar n EULEX para pak çasteve.

Burimet e IndeksOnline kanë konfirmuar se Veseli sapo ka shkuar në selinë kryesore të EULEX-it në Prishtinë.

Shkuarja e tij në EULEX është bërë me urdhër të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, pranë Dhomave të Specializuara në Hagë.

Ky zhvillim vjen vetëm një ditë pas arrestimit të ish zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe në ditën e njëjtë të dorëzimit në EULEX të ish komandantit të UÇK-së, Rexhep Selimi./IndeksOnline