Emri i Avdullah Hotit ngritët mbi qiellin e Berlinit: Kosovari me anë të vinçit i bën fushatë LDK’së atje (VIDEO)

Një kosovar që jeton në Berlin ka n gritur në qiell një pankartë me emrin e kandidatit për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK’së), Avdullah Hoti, me anë të një vinçi, shkruan Gazeta Metro.

Mërgimtari ka marrë vëmendje në rrjete sociale me veprimin që ka bërë.

Ai ka ngritur me vinç në një vendpunishte atje një pankartë ku bëhet thirrje që të votohet Lidhja Demokratike e Kosovës dhe kandidati për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti.

Në sfond dëgjohen edhe tingujt e himni dardan.

Më poshtë keni videon e publikuar në rrjetet sociale. //gazetametro.net