Ende pa i kaluar 100 ditë në qeverisje, kjo pritet me ndodh me Vetëvendosjen!

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vlora Dumoshi ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për pazare politike dhe tregti me deputetë brenda Kuvendit të Kosovës.

Ajo tha se qeveria e drejtuar nga Albin Kurti nuk e ka prioritet parësor pandeminë, shkruan Gazeta Express.

Dumoshi në një postim në “Facebook”, përmendi edhe emërimin e familjarëve të disa zyrtarëve të VV-së, si këshilltar në disa ministri.

Postimi i plotë: