Ganja: o Ju Mërgimtarë, Albini po ju mashtron, ju sheh si kuletë! (Video)

Ganimete Musliu u flet mërgimtarëve në Gjermani: Albin Kurti po iu mashtron, ju sheh si kuletë

Deputetet e PDK-së, Ganimete Musliu dhe Blerta Deliu-Kodra, së bashku me nënkryetarin e partisë, Sami Lushtaku, po qëndrojnë në Gjermani ku po takojnë bashkatdhetarët.

Në një organizim nga diaspora shqiptare e Gjermanisë, deputetja Musliu gjatë fjalimit të saj kritikon ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

“Ku është diaspora qe një vit. Ju ka keqpërdorë! Ai, nuk din tjetër, diasporën e shef veq si kuletë! Si kuletë dhe si votë! Prandaj mos lejoni të ju keqpërdorë”, shprehet në fjalimin e saj Ganimete Musliu.

Sekuenca nga fjalimi janë i keni në materialin në vijim.