GJERMANIA sjell Vendimin e ri për Kufirin, Ja çfarë u Vendos !


Gjermania dhe Republika Çeke kanë shtuar kontrollet kufitare pas ngjarjeve në Vjenë.

Dy nga fqinjët e Austrisë, Gjermania dhe Republika Çeke kanë shtuar kontrollet kufitare në rast se ndonjë autor i dysh uar përpiqet të largohet nga vendi, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Oficerët e policisë po kryenin kontrolle të rastësishme në automjete dhe pasagjerë, tha policia çeke.

Vlen të kujtohet këtu se ne ende nuk kemi konfirmim nga autoritetet austriake për numrin e saktë të tyre.

Një autori dyshuar ka humbur jeten kurse ministri i brendshëm tha brenda natës se të paktën një person besohej se ishte ende i lirë. /Lajmi.net