Gruaja e Albinit, Rita, shkon në odë burrave bashkë me Albinin (FOTO)

Në kohën kur po vazhdon fushata politike e partive në Kosovë, liderët politikë po vizitojnë qytete të ndryshme, e disa prej tyre edhe odat shqiptare, shkruan Gazeta Express.

Lideri i VV’së, Albin Kurti ka vizituar fshatrat e Skenderajt, Klinë të Ultë si dhe Runikun dhe Kladërnicën.

Por, ai përveç që ishte i shoqëruar nga aktivistët e tjerë të VV’së, ai në njërën nga odat e këtyre fshatrave u shoqërua nga gruaja e tij, Rita, e cila ka vendosur mos ta lë vetëm në këtë fushatë.

Rita po ashtu mori pjesë edhe në disa takime të tjera të Kurtit, ku vazhdimisht ishte pranë tij.

Në një fotografi të postuar nga vetë Kurti në rrjetin social Instagram, shihet Rita afër tij, teksa burrat ishin ulur këmbëkryq.