Haxhi Krasniqi: “Kam punuar në autolarje para se të shkoja në Gjermani“


Rrëfimi unik i Robin Krasniqit: Kam punuar në autolarje para se të shkoja në Gjermani
Haxhi Krasniqi ka shkruar histori javën e kaluar. Ai është bërë shqiptari i parë me titull të botës në boksin profesionist.

Në një intervistë për emisionin N’Kosovë Show ai ka folur për fëmijërinë e tij dhe jetën private dhe profesionale deri në realizimin e ëndrrës së tij më të madhe.
Krasniqi i lindur në Junik tregoi se kishte punuar në autolarje deri kur kishte arritur në Gjermani.

Kampioni i botës u ka thënë të rinjve që të punojnë fort për realizimin e ëndrrave të tyre.
Krasniqi ka nokautuar me goditje te fuqishme gjermanin Dominic Boesel.
Meçi në Magdeburg të Gjermanisë është vendosur në raundin e tretë.