Haxhiu: Duhet ta largojmë kryeministrin i cili ishte përqafuar me Vuçiqin

Albulena Haxhiu

Albulena Haxhiu e Vetëvendosjes ka komentuar deklaratat e kryeministrit, Avdullah Hoti, i cili tha se koalicioni qeverisës është stabil dhe se nuk kanë nevojë për marrëveshje me parti të tjera politike.

Haxhiu u shpreh se Qeveria nuk i ka numrat për asnjë çështje që ta shtyjnë përpara, madje siç theksoi, as për porjektligjet që sipas Qeverisë janë më të rëndësishmet, nuk po arrijnë që t’i bëjnë 61 vota, dhe se stabiliteti i karriges është me rëndësi për Hotin.

“Hoti nuk ka mbështetje as në Kuvend dhe as nuk ka mbështetje qytetare. Secili kryeministër do të dorëhiqej ose do të kërkonte votëbesim”, ka shkruar Haxhiu në Facebook, përcjellë Klan Kosova.

Por, siç ka shkruar Haxhiu, Hoti e do shumë pushtetin dhe nuk do ta bëjë asnjërën dhe as tjetrën dhe ka kërkuar që sa më parë partitë të japin nënshkrimet për largimin e kryeministrit, i cili sipas saj jo vetëm që ishte përqafuar me Vuqiqin, por ka përqafuar edhe secilën kërkesë të Serbisë në zotimet e tij.

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…