Haxhiu: Me PDK në Qeveri, kufiri i Kosovës do të jetë në pikat 1 e 31

Kandidati për deputet nga PDK, Bekim Haxhiu sot ishte në takim me qytetarët në Vinarc të Mitrovicës ku më pas shkoi edhe në disa lagje të veriut, teksa tha se atje është rikthyer jeta pas investimeve që ka bërë PDK.

Ai tha se me partinë e tij në qeveri, kufiri i Kosovës do të jetë në pikat 1 e 31 dhe do të vazhdojnë investimet deri në Jarinje dhe Bërnjak.

Haxhiu po ashtu tha se ka mbështetje të madhe ndaj PDK-së dhe ky mobilizim vije për udhëheqësit e UÇK-së që padrejtësisht po mbahen në Hagë.

Postimi i plotë: