Isa Mustafa “befason“ me deklaratën e tij, Ja çka thotë ai për Bidenin!


Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar Amerikën me rastin e zgjedhjes së Joe Biden si president. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se SHBA bëri zgjedhjen e merituar, shkruan Reporteri.net mé póshté ndíqní postimin e Isa Mustafes.

Ndër të tjera Mustafa ka thënë se ka pasur rastin ta takojë dhe të bisedojë disa herë Bidenin, të cilin e quan njeri të mrekullueshëm. Joe Biden rrëmbeu 20 votat elektorale në Pennsylvania dhe kështu u bë presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara.