ITALI/ Përmbytje të furishme dhe dëme të mëdha, Ja çfarë ka ndodhur


3 persona kanë humbur jetën në ishullin italian të Sardenjës, si pasojë e përmby tjeve të shka ktuara nga reshjet e dendura të shiut në orët e fundit.

Video-t dramatike të postuara në rrjetet sociale, tregojnë lumenjtë e baltës që përfshijnë rrugët e Bittit në provincën e Nuoros.

Sipas mediave italiane, një i moshuar u mbyt në shtëpinë e tij, ndërsa një tjetër person u vra ndërsa udhëtonte me makinë.