Kështu iu kërkoi ndihmë familjarëve 19 vjeçari para se të vdíste


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjilan, ku një person është gjetur i th erur me th ikë në rrugën “Gjon Sereqi”, shkruan Gazeta Metro.

Burimet e Gazeta Metros brenda Prokurorisë në Gjilan, kanë treguar se E. S ka mbetur pa shenja jete nga t herja me th ikë para banesës së tij në Gjilan.

19 vjeçari është th erur nga persona të panjohur në lagjen e njohur të Gjilanit “Bojanina”, ai është gjetur i lën duar rëndë nga Policia e Kosovës.

E. S fillimisht ishte dërguar në spitalin rajonal të Gjilanit e më pas për në QKUK. Pas pranimit në QKUK, 19 vjeçari ka vde kur pasi nuk ka mundur t’i mbijeton pl agëve të rënda që ka marrë nga.

Rastin për Gazetën Metro e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Me datë 23.10.2020 rreth orës 00:06, stacioni policor në Gjilan kanë marr një informate se ne rrugën “Gjon Sereqi” në Gjilan është një person i lën duar dysh ohet me mjete te mprehtë. Patrullat policore ju kanë përgjigjur informatës ku në vendin e ngjarjes kanë gjetur víktímën E. S. (2001) . Víktíma është dërguar me urgjencë ne spitalin rajonal në Gjilan , më pastaj është dërguar në QKUK-në Prishtinë”, ka deklaruar Hashani.

“Në vendin e ngjarjes ka dal Prokurori i shtetit , njësitet e hetímeve dhe forenzika rajonale. Rreth orës 01;55 nga QKUK jemi njoftuar se víktíma i dërguar nga Gjilani ne Prishtine kishte ndërruar jete . Me urdhër te prokurorit të shtetit trupi i pa jete dërgohet në IML. Për momentin askush nuk është arre stuar. Policia e Kosovës po punon intenzivisht në zbar dhjen e rastit”, ka thënë Hashani.//gazetametro.net

Klan Kosova e ka dërguar një ekip në vendin e ngjarjes ku ka ndodhur th erja dhe ka mësuar se në ndërtesën ku banonte víktíma, ka njolla gj aku deri në katin e katërt.

“Nga ajo që kanë thënë fqinjët, ka njolla të gj akut deri në katin e 4. Kjo për shkak se pas p lagëve, ai [viktima] ka shkuar në banesën e tij për të kërkuar ndihmë”, ka thënë gazetarja Merita Neziri.

Deri më tani lidhur me këtë ngjarje nuk ka ndonjë të arrestuar.