Kimete Berisha: Bollni mo! PDK’ja e ka sh katërruar Kosovën në emër të UÇK’së

Gazetarja Kimete Berisha përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e ka shkatërruar Kosovën në emër të UÇK’së, shkruan Express.

Madje sipas saj, në emër të UÇK’së janë bërë edhe milionerë. Tutje, ajo tha se PDK e ka privatizuar tokën dhe nëntokën e Kosovës në emër të UÇK’së.

Kjo për shkak segjatë ditës Osmani u kritikua nga Dardan Molliqaj, ku ky i fundit tha se presidentja nuk e përmendi UÇK’në sot në përvjetorin e Betejës së Koshares.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të Berishës: