“Kishim fat në fatkeqësi” – Flet Albin Kurti pas aksidentit të Mbrojtjes së Afërt / VIDEO

Një veturë nga eskorta e kryeministrit Albin Kurti është aksidentuar rrugës për Gjilan.

Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu e ka konfirmuar lajmin për Insajderin duke shtuar se nuk ka të lënduar. Ai tha se në automjetin që është aksidentuar nuk ka qenë kryeministri.

Ndërkohë, gjatë fjalimit në komunën e Gjilanit, aksidentin e përmendi edhe vet kryeministri, Albin Kurti.

Ai tha se ky aksident ishte edhe njëra nga arsyet e vonesës.

“Kërkojmë falje për vonesën sonte sepse ishim në kampin e Policisë së Kosovës në Belvedere dhe aty qëndruam më gjatë sesa planifikuam. Ndërkaq teksa vinim në gjilan automjeti i eskortës tonë teksa ishin mbrapa nesh ka pasur një aksdient komunikacioni. Por tani morëm vesh se nuk ka të lënduar, dhe kemi pasur fat në këtë fatkeqësi”, deklaroi Kurti. /Insajderi