Kjo është 20-vjeçarja shqiptare që humbi jetën në Zvicër (FOTO)

20-vjeçarja me inicialet L.B, humbi j etën tragjikisht në një aksídent trafíku që ndodhi pasditen e së martën, pranë Moudon.

Aksídenti ndodhi në rrugën Route de Berne, afër Moudon (VD), pasi u p ërplas me një automjet që udhëtonte në drejtim të kundërt, njoftoi polícia e Vaud, shkruan 24heures.ch.

Polícia bëri të ditur se derisa po lëvizte në drejtim të Payerne (VD) h umbi drejtimin e automjetit të tij në rrugën e kundërt. Të dy veturat u godítën p ërballë në drejtim të Lozanës.

Menjëherë pas aksídentit, ekipet mjekësore dolën në vendin e n gjarjes dhe konfirmuan v dekjen e vajzës shqiptare, përcjell albinfo.ch.

Ndërsa shoferi i veturës tjetër është i l ënduar rëndë, por jashtë rrezíkut për j etën.

Rrethanat e aksídentit ende nuk janë të qarta./Gazeta Sinjali