Kjo është gruaja bukuroshe dhe fëmijët e aktorit Halim Berisha (FOTO)


Halim Berisha është njëri ndër aktorët më të njohur të humorit kosovar i cili pëlqehet shumë nga publiku. Me talentin e tij që ka shfaqur në secilin projekt ka bërë për vete shumë njerëz, duke arritur kështu një sukses të jashtëzakonshëm, shkruan “Kosovarja”. Ndër rolet më të mira mbetet ai i Hashim Thaçit të cilin e imiton aq mirë saqë vështirë dallohet se nuk është ai. Halimi është aktiv edhe në dasma e ahengje të ndryshme brenda dhe jashtë vendit, ku me skeqet e tij i bën njerëzit të qeshin e argëtohen (Mé póshté ndíqní fótót)

E sa i përket jetës private aktori është i martuar me Valjetën me të cilën kanë dy djem, Erosin dhe Unejsin. Çifti gëzojnë jetë të lumtur bashkëshortore dhe shpesh ndajnë imazhe bashkë. Kurse sot ata po festojnë ditëlindjen e djalit të tyre Unejsit. Bukuroshi shihet duke u argëtuar në festën që ia kanë organizuar prindërit./Kosovarja