Koha kur djali i Bidenit tregonte se çfarë i ka thënë babai i tij Millosheviçit në telefon (Video)


Beau Biden, djali i kandidatit presidencial nga radhët e Demokratëve në SHBA, Joe Biden, gjatë prezantimit më 2008 në Konventën Kombëtare Demokratike në Denver, përveç që tregonte marrëdhëniet e ngushta që kishte me babanë e tij, ai tregonte se çfarë i kishte thënë Biden të gjykuarit për k rime l ufte dhe gj enocid, Sllobodan Millosheviç, në telefon.

Sipas fjalëve të Beau Biden të dhëna në eventin në fjalë, “Joe Biden nuk hezitoi ta telefononte Sllobodan Millosheviçin dhe t’i thoshte k riminel i l uftës”.

“Kur banditët serbë po kryenin g jenocid në Ballkan, babai nuk hezitoi ta quante Slobodan Millosheviçin një k riminel l ufte dhe të bindte Kongresin dhe aleatët tanë të veprojnë”, deklaronte atëbotë Biden.

Sido që të jetë, Biden kishte dalë edhe pro Asociacionit të Komunave me shumicë serbe me kompetenca ekzekutive në Kosovë, përkundër se disa ditë më parë u kishte premtuar mbështetje shqiptarëve në Amerikë përmes një letre, të publikuar në The Illyrian Press.