Konjufca: 13 herë përmendet LDK’ja në aktakuzën e Speciales, LDK’ja ka përgjegjësi të madhe


Nënkryetari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se Lidhja Demokratike e Kosovës ka përgjegjësi të madhe dhe duhet të flas për ngritjen e aktakuzave së fundit ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, shkruan Gazeta Metro.

Konjufca tha se LDK’ja duhet të dal dhe të flasë për aktakuzën e ngrítur nga Gjykata Specialje ndaj krerëve të UÇK’së, pasi sipas tij emri i LDK’së në këtë ak takuzë përmendet 13 herë.

Ai akuzoi LDK’në se nuk doli të flasë më shumë në lidhje me këtë ak takuzë ku përmendet emri i LDK’së.

“Unë mendoj që për aktakuzën e këtyre katërve edhe LDK’ja duhet me dal edhe s’doli, edhe LDK’ja duhet me dal, 13 herë përmendet emri i partisë në ak takuzë, 13 herë”, tha Konjufca, transmeton Gazeta Metro.

Konjufca tha se kanë përgjegjësi edhe më të madhe anëtarët e LDK’së që të flasin për aktakuzën e Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit.

“Ata kanë përgjegjësi edhe më të madhe”, shtoi Konjufca në RTK, duke aluduar për anëtarët e LDK’së, transmeton Gazeta Metro.

Konjufa tha se Gjykata Speciale po tregohet se është e njëanshme dhe lavdëroi Kurtin për paraqitjen e tij të fundit në konferencë për shtyp para gazetarëve.//gazetametro.net

Related Posts

Darci Lynne sings cowboy duet with a puppet and she blows the audience away with her yodeling

Darci Lynne has her own show in Vegas now and this type of performance is a good example why. She’s got a lot of talent! When she…

A Lowly Shepherd Is Able To Get The Better Of A Yuppie Stranger

A shepherd was herding his flock in a remote pasture when suddenly a brand-new BMW advanced out of the dust cloud towards him. The driver, a young…

A Little Girl Explains The True Meaning Of Her Simple Dress

“Do you like my dress?” A little girl asked of a woman passing by. “My mommy made it just for me,” she said with a tear in…

Woman Wins $350 Million Dollar Powerball, Decides To Share New Wealth With Veterans Who Need It

Most of us have a list ready with the things we would do if we ever win a Powerball lottery. But one recent winner in Iowa surprised…

Are you quick enough to spot all the differences in 23 seconds? Try now!

The image shared above shows two men reading the newspaper in the bed. There are 7 differences between the two men reading newspaper pictures. Are you quick…

Woman Defends Her $130 Engagement Ring After Sales Clerk Says It’s “Pathetic”

In November 2016, Ariel Desiree McRae’s post on Facebook went viral. She was defending her $130 engagement ring after a jewelry store employee made a negative comment…