“Kosova dhe Serbia duhet të kenë një kryeministër” ja reagimi Arbana Xharrës pasi ia montuan videon

Arbana Xharra

Gazetarja Arbana Xharra, ka reaguar pasi në rrjete sociale po shpërndahet një deklaratë e saj, ku pretendohet se ajo kishte deklaruar se “Kosova dhe Serbia duhet të kenë një kryeministër”.

Xharra ka mohuar këtë, duke thënë se është propagandë dhe video e montuar nga përkrahës të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan, përcjell Bota sot.

Ajo ka shpërndarë edhe videon e emisionit origjinal, për të vërtetuar se nuk kishte dhënë një deklaratë të tillë.

Reagimi i saj në Facebook: