Kosovarët fillojnë ta shesin votën, Ja çka ju ndodh pasi u kapën nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka a rrestuar dy persona të d yshuar pasi që të njëjtit kanë shpallur në “Merr-jep” dhe në “Facebook”, se votën e kanë në shitje, shkruan Gazeta Express.

Sipas pol icisë, njëri r ast ka ndodhur në Skenderaj dhe tjetri në Obiliq.

Të dy me vendim të p rokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i p olicisë: