Kroacia “çmend” Serbinë: Do të hapim kamp ushtarak në Kosovë

Sot gjatë ditës është mbajtur takimi i ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla me homologun e saj kroat, Gordan Grliq Radman.

Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordan Grliq Radman, gjatë vizitës sot ka thënë se Kroacia ka marrë vendim për të ngritur një kamp ushtarak në Kosovë, që sipas tij do të ndikojë në stabilitet të rajonit.

Radman i tha gjatë konferencës së përbashkët me ministren e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla – Schëarz.

“Kemi marr vendim për ngritjen e kampit ushtarak në Kosovë që do të ndikojë në stabilitet të rajonit”, tha Gërvalla.