Kujdes qytetarë: Policë gjithandej, nis zbatimi i masave të reja në Kosovë! (Video)


Nga ora 18:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja ndaj koronavirusit, të marra nga Qeveria e Kosovës. Ndërsa, Prishtina dhe 9ë komuna tjera, prej orës 19:00 deri në orën 05:00 do të kenë kufizim në lëvizje. Indeksonline ua sjellë pamjet ku shihet forca të Policisë së Kosovës që idetinfikojnë personat mé póshté ndíqní vídeón.

Ndryshe, sot në Kosovë u shënuan 963 raste të reja me koro navirus, ndërsa 13 persona vdiqën. Këto raste kanë dalë nga testimi i 2056 mostrave.