Kur Adelina Ismaili i bënte “diss“ Leonorës: ‘Ty do t’qky moj lahpericë’ (Video)


Disa prej këngëtareve tona që janë bërë pjesë e estradës muaj më parë me ‘diss‘ thonë se e kanë sjellë për herë të parë zhanrin e muzikës ‘RAP‘ në Kosovë, shkruan GazetaBlic.

Por ato janë gabim ndoshta e din se janë gabim por veprojnë si të tilla duke ia lënë meritat vetes. Për të gjithë ju që nuk e dini, muzika ‘RAP‘ tek ne në Kosova nga femrat ka hyrë vite më parë. Më sakt në vitin 2003, kohë kjo kur Adelina Ismaili kishte thyer tabu me veshjet e saj dhe stilin që e shfaqte.

Ishte viti 2003, kur këngëtarët tona Adelina Ismaili dhe Leonora Jakupi i kishin shpallur ‘Iuftë‘ njëra tjetrës madje thuhej se edhe janë rraahur mes vete.

Adelina, e ka një këngë e cila i përshtatet shumë mirë Leonora Jakupit, ku në tekst përdoret një gjuhë të vrazhdë me fjalë banale e kjo nuk mund të quhet ndryshe përveç se një ‘diss‘.

Kënga mban titullin ‘Lumja unë për ty’.

Disa nga fjalët që Adelina i këndon janë: ‘Jeten kam me ta shkatrru se m’ke mor për një budallic mos shiko se jam e urt ty do t’shky moj lapericë, ke harru se jom e para në çdo lojë mos harro që je zero dhe prap brinjët do t’i thejj’.

Pjesa ‘Mos harro që je zero dhe prap brinjët do t’i thejj’, po tregon edhe momentet kur janë rrahhur dhe Adelina ia bën me dije se do ta bëj prape.

Por më nuk ndodhi asgjë, dhe ky ishte dissi i pari dhe i fundit nga Adelina Ismaili po ashtu edhe raportet e tyre mbeten të njëjta dmth nuk janë përmirësuar.

Shikojeni videoklipin dhe dëgjojeni këngën e Adelinës dedikuar Leonorës./GazetaBlic.