Ky është 15 vjeçari qe vdíq në Prizren (FOTO)..


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit.

Disa të mitur, nxënës të shkollës së mesme të mjekësisë, “Luciono Motroni” janë p ërleshur në mes vete, ku njëri nga ta ka humbur jetën si pasoj e p lagëve të marra nga t hika.

Indeksonline mëson se viktima është Lirim Buduri, nxënës i klasës së 11-të.

“Viktima me urdhër të prokurorit dërgohet për obduksion në IML Prishtinë. Rasti është duke u hetuar nga njësiti rajonal i hetimeve në Prizren”, ka njoftuar Policia.

Kujtojmë që në lidhje me rastin, banorët e lagjes dhe drejtorët e shkollave kanë organizuar protestë. /IndeksOnline