Ky është 23-vjeçari shqiptar që e mori para makina dhe dha shpirt në mes të rrugës: Ku e le nënën o bir


Djali që shihni në foto është i ndjeri Xhovan Malocaj, i cili humbi jetën pas një për pla sje fatale në aksin rrugor Shkodër-Velipojë.

Ai ishte duke udhëtuar me motorrin e tij Suzuki, kur u pë rp las nga një makinë tip Benz. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Trush.

Ambulanca dhe pol icia mbërriti në vendngjarje, por fatkeqësisht 23-vjeçari kishte ndërruar jetë.

Njoftimi i p olici së

Më datë 05.11.2020, ora 15:00, në aksin rrugor Shkodër Velipojë, në fshatin Trush , ka ndodhur një a ksid ent rrugor, ku janë për p lasur automjeti tip Benz, me drejtues shtetasin D. D. 30 vjeç banues në Lezhë, me motorrçikletën tip Suzuki me drejtues shtetasin Xh. M. 23 vjeç, banues në fshatin Trush, Shkodër, ku si pa sojë e përp lasjes ka ndërruar jetë.