LABI: Qysh spo ju vjen marre o Politikanë, I keni shkarravitë qytetarët me dënime për maska

Labinot Tahiri

Ish-deputeti dhe këngëtari Labinot Tahiri-Labi i njohur për deklaratat e tij “nuk ka virus” ka reaguar ndaj një fotografie të publikuar mbrëmë e ku anëtarët e kabinetit qeveritar shihen pa maska.

Labi pyet se a ka masa për pushtetarët apo vetëm për qytetarët.

Ai thotë se qytetaret dënohen nëse nuk mbajnë maska edhe kur në veturë janë me familjarë, por kjo për pushtetarët nuk vlen.

Sipas tij kjo është një padrejtësi që po i shkat ërron qytetarët.

Reagimi i plotë: