Lajm i madh nga Kryeministri Avdullah Hoti për qytetarët e Kosovës

Kryeministri Hoti vjen me një lajm të madh për qytetarët e Kosovës për pakot

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve.

Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e ardhshme do të nisin me shpërndarjen e 60 milionë eurove.

Hoti po ashtu tha se deri në fund të vitit do të shpërndahen gjithsej 87 milionë euro.

Postimi i plotë: