Lajm i mirë për qytetarët e Kosovës vjen nga Ministri Arben Vitia

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë d oza të vaksínave.

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa vaksínat e para C0VíD, të ndara dhe të financuara nga Bashkimi Evropian, do të mbërrijnë në rajon.

Ai do të vizitojë Kosovën të mërkurën, kur edhe vendi do të furnizohet me vaksína.

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku, ka bërë të ditur se Kosova do të furnizohet me rreth 5 mijë vaksína të mërkurën.

Shkrimi i plotë i saj: