Lajm i mirë, rekord i të shëruarve në Kosovë


Në 24 orët e fundit janë shëruar gjithsej 748 persona nga k0r0navírusi.Ky është numri më i lartë i të shër uarve brenda 24 orëve që nga fillimi i pandemisë në Kosovë.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 748 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shër uarve deri më sot është gjithsej 19.772 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.220”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Ndryshe janë shënuar 855 ra ste të reja me C0VlD-19 si dhe kanë vd ekur 11 persona./kosovaime.tv