LAJMI FUNDIT: Baton Haxhiu përfundon në Gjykaten Speciale !! Ja arsyet…?


Lajmin e bën të ditur gazetari i njohur nga Prishtina, Milaim Zeka.

Sipas Zekës, ftesa ka ardhur pas publikimit nga ana e Haxhiut e dosjeve për ish deputetin e Vetëvendosjes dhe ish komandantin e UÇK, Rexhep Selimi.

“Sipas burimeve te kesaj prokurorie, Baton Haxhiu e ka bere “qellimshem dhe me vetedije te plote” nje veprim te tille, pasiqe ai ka nderhy edhe ne te kaluaren ne Tribunalin e Hages, ku me heret edhe eshte denuar per nje veper te tille”, shkruan ndër të tjera gazetari./Kosovarja/