LAJMI FUNDIT: Prishtina merr vendimin për t’i dhuruar 50 euro të infektuarve me Kovíd


Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se vendimi për dhurimin e 50 eurove të gjithë atyre që janë infektuar në këtë komunë, do të merret të mërkurën.

Ai njoftoi se përjashtim do ketë për grupmoshat e pensionuara, të cilëve do t’iu ofrohen 100 euro nga komuna. Një gjë të tillë, Ahmeti e bëri të ditur në ‘Facebook’-un e tij.

Ai ka falënderuar partitë e tjera në Kuvendin Komunal për unitetin dhe vullnetin që kanë treguar.

Postimi i plotë: