Lajmi i Fundit: Jep dorëheqje presidenti Hashim Thaçi


Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë dorëheqje nga pozita e presidentit pasi i është konfirmuar ak takuza nga Gjykata Speciale.

Ai ka thënë se do të bashkëpunoj me drejtësinë dhe ka lutur qytetarët ta ruajnë qetësinë.

Pjesë nga fjalimi i tij: