LAJMI I FUNDIT: Ky Vend i Ballkanit mbyllet me 23 Tetor, ndërsa Europa…Ja kush e thotë


Diten e sotme ne studion televizive Alfred Cako ka bere ne deklarate te papare.
Sipas tij Evropa do te perjetoje nje karantine te dyte ne date 25 tetor e ndersa Shqipëria sipas tij do te jete nder te fundit qe do te aplikojne vazhden e izolimit. Ne parashikimet e tij te cuditshme ndoshta, thuhet se kjo mbyllje mund te ndodhi para dates 23 tetor, duke thene me tej se viruset qe na bien hidhen nga lart me avion si perzierje virusesh te llojeve te ndryshme.

“Me 25 tetor parashikohet vala e tretë. Do të hidhet një virus që do të jetë 30% më i fortë, i cili është realizuar në vitin 2015 në laborator. Viruset janë shpikur në laborator, ka dalë njëherë patenta dhe më pas e ka pësuar popullsia në virus. Kështu ka ndodhur dhe me COVID-in, i cili është një përzierje e disa lloje virusesh.

Këto hidhen me avion. Në Shqipëri do të ndodhë bllokimi. Në Shqipëri unë mendoj që me datën 23 tetor do të jemi të mbyllur. E gjithë Evropa do të jetë e mbyllur përpara kësaj date, ne do të jemi nga vendet e fundit”, u shpreh Cako.