LAJMI I FUNDIT: Sami Lushtaki ja bon “8 me 2“ Albin Kurtit, do befasoheni

Lushtaku Kurti

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FaceBook i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale. Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as nuk ishte dhe as nuk është ekskluzivitet i askujt në veçanti.

Ai ndër të tjera ka shkruar se mençuria pas kuvendit e trimëria pas beteje nuk kanë asnjë vlerë, përveç për demagogët dhe fríkacakët.

Ky është postimi i plotë i Lushtakut: