Lushtaku Kurtit: o Albino, UÇK-ja është e popullit dhe jo e partive politike

Lushtaku Kurtit

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FB i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale.Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as nuk ishte dhe as nuk është ekskluzivitet i askujt në veçanti.

Ai ndër të tjera ka shkruar se mençuria pas kuvendit e trimëria pas beteje nuk kanë asnjë vlerë, përveç për demagogët dhe frikacakët.
Ky është postimi i plotë i Lushtakut: