Lushtaku “shuplakë” Albin Kurtit: Ju që nuk besuat në liri e pavarësi, s’mund ta mbroni tash UÇK-në

Sami Lushtaku

sh-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FaceBook i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale.

Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as nuk ishte dhe as nuk është ekskluzivitet i askujt në veçanti.Vuçiq thotë se ideja për “Liqenin Trump” ishte e serbëve të Kosovës: Ata e duan Trumpin
Ai ndër të tjera ka shkruar se mençuria pas kuvendit e trímëria pas beteje nuk kanë asnjë vlerë, përveç për demagogët dhe fríkacakët.

Ky është postimi i plotë i Lushtakut: