Ma mirë me PDK-në, se sa me VV-në!

Analisti Rexhep Shahu

Lidhur me këtë, analisti politik, Rexhep Shahu, ka thënë për gazetën “Bota sot” se Mustafa ka qenë i rrëz uari nga PDK, që ia mori votat për president dhe më pas e rrë zoi.

“Kreu i LDK ka deklaruar se LDK heq vijat e kuqe ndaluese ndaj bashkëpunimit me PDK-në. Vet Isa Mustafa ka qenë i ndëshkuari apo i rrëz uari i madh prej PDK-së, ose ai që ka ngrënë “thíkën pas shpine” prej PDK e cila sapo ia mori votat për presidentin e rrë zoi Isa Mustafën.

Pabesia politike e PDK-së nuk do të thotë që politika qëndron statike në ato fronte lu fte të qëndrueshme dhe nuk bëhet dina mike, nuk bëhet politike. Pra si jeta dhe politika ecën, zhvillohet, sot mirë e nesër keq ose sot keq e nesër mirë. Nuk mendohet se pozicionet apo aleancat politike janë të dhëna njëherë e përgjithmonë, ato janë të paqëndrueshme dhe janë stinore, sipas mandateve politike që kanë partitë”, është shprehur ai

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…